Ливърпул отказа Тотнъм за Топ 4 с бой на "Анфийлд"

"Мърсисайдци" спечелиха с 4:2
2
Снимка: БГНЕС

Ливърпул удари Тотнъм с 4:2 в двубой от 36-ия кръг на английската Висша лига, игран на стадион "Анфийлд".

Мърсисайдци изиграха невероятно първо полувреме, в което буквално размазаха своя противник, но се оттеглиха на почивка само с два гола преднина.

Първо Мохамед Салах откри резултата в 16-ата минута след асистенция на Коуди Гакпо, а в последната минута на първото полувреме се случи логичното и Ливърпул удвои след попадение на крайния бранител Анди Робъртсън.

Само пет минути след подновяването на играта "червените" направиха преднината си класическа. Този път един от най-добрите на терена Гакпо засече с глава центрирането на Харви Елиът, който също записа името си сред голмайсторите. Това се случи малко преди изтичането на час игра, когато халфът реализира с хубав удар с левачката извън наказателното поле за изумление дори на своите съотборници.

В крайна сметка напористата игра на Тотнъм в търсене на гола даде резултат и в 73-ата минута Ричарлисон отсрами гостуващия отбор от лесна позиция след пас на Бренан Джонсън.

Само четири минути след това Тотнъм дори успя да върне интригата, защото заби още едно попадение в мрежата зад Алисон. Този път Ричарлисон подаде на Хюн Мин Сон и видеосистемата за повторения VAR само потвърди гола на южнокорееца.

Така третият Ливърпул събра 78 точки и остава на пет пункта зад лидера Арсенал, докато Тотнъм е пети с 60 точки.